Totalizatoru mazāk klasiskie likmju subjekti

Visklasiskākajā izpratnē mēs visi zinām totalizatoru kā vietu, kur bukmeikeri piedāvā izlikt likmes par dažādiem sporta veidu rezultātiem. Likmju veidi ir visdažādākie, piemēram, Nacionālajai Hokeja Līgai, jeb NHL ir salīdzinoši sarežģīta likmju likšanas struktūra, kas atspoguļo pašas līgas, jeb Stenlija Kausa izcīņas struktūru un spēļu norises gaitu. Sporta totalizatori tam pielāgojas un piedāvā likt visdažādākās likmes. To piedāvā arī totalizatori Latvijā.

Tomēr klasiskākas likmes šobrīd var likt par visdažādākajām lietām, norisēm un pasaules notikumiem. Vienas no populārākajām, vismaz zināmākajām populārajā kultūrā ir totalizator iespējas likt likmes par notikumiem politiskajā pasaulē gan globālos notikumos, gan dažādos notikumos nacionālo valstu iekšējā politikā.

 

Tā piemēram, totalizators Latvijā piedāvāja likt likmes uz pēdējo Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Piedāvātās likmes bija diezgan komplicētas, jo pats process un no tā izrietošās sekas ir dažādu spekulāciju un notikumu attīstību pilns scenāriju kopums. Tādēļ arī bukmeikeri un totalizatori internetā varēja piedāvāt likt dažādas likmes. Tomēr liela daļa totalizātori vismaz Latvijas politiskos notikumus uzskata par viegli prognozējamiem, tāpēc likmes uz šiem notikumiem liek pamatā vietējie spēlētāji.

 

Daudz plašāk totalizātori piedāvā iespēju likt likmes uz dažādiem globāliem politiskiem notikumiem. Tā piemēram, šobrīd ļoti aktuālas ir ASV prezidenta vēlēšanas un totalizators piedāvā likt likmes par šo 2020.gada nogalē gaidāmo velēšanu rezultātiem. Šis gadījums ir ļoti interesants, jo ļauj novērot totalizatoru atšķirības no viedokļu aptaujām, kas bieži tiek uzskatīti par ticamākiem notikumu attīstības scenāriju noteicējiem.

 

Šobrīd ASV prezidenta vēlēšanās viedokļu aptaujas paredz Demokrātu kandidātu uzvaru ar atšķirību par vairāk kā pieciem procentpunktiem. Turpretī visi bukmeikeri, bez izņēmumiem, pieņem totalizatoru likmes, prognozējot, ka prezidenta vēlēšanās uzvarēs šī brīža prezidents.

 

Ņemot vērā, ka arī iepriekšējās prezidenta vēlēšanās bukmeikeri prognozēja šī brīža prezidenta uzvaru, nav skaidrs, kāpēc tie netiek uzskatīti par ticamākiem rezultātiem. Tajā pašā laikā viedokļu aptaujas pirms 4 gadiem bija ārkārtīgi kļūdainas. Jāņem vērā, ka totalizatori tomēr riskē ar savu naudu un, pieņemot šādu notikumu attīstības gaitu, tomēr mēģina izvirzīt pieņēmumus, kas ir maksimāli balstīti datos un prognozējamā realitātē.

Vairāk lasiet – https://www.optibet.lv/lv/totalizators/