UEFA komandu ātrās vizītkartes

Par godu UEFA čempionu līgas 2019 finālam turpinām iepazīties ar turnīra komandām. Vai un kad tās ir mājās vedušas uzvaru? Kā komandas tikušas pie savām iesaukām? Un kuri spēlētāji iesituši visvairāk vārtu?

Paris Saint-Germain ir franču komanda, kura 1995.gada nonāca tik tuvu UEFA kausam, kā vēl nekad. 1995.gadā klubs spēlēja pusfinālā.Klubu ļoti vienkārši sauc par PSG, kas radušies no komandas nosaukuma iniciāļiem. Savukārt komandas nosaukums ir radies 1970.gadā, kad tika apvienoti divi klubi – Paris FC un Stade Saint-Germain. Rezultatīvākais spēlētājs ir Neymar.

Manchester United uz Angliju kausu veduši trīs reizes – 1968., 1999. un 2008.gadā. Komandu ar smīnu mēdz dēvēt par Red Devils jeb sarkanajiem velniem. Interesanti, ka sākotnēji komandas formas bija zilas ar baltu, kā arī zaļas ar dzeltenu. Sarkanā krāsa parādījās ap 1902.gadu. Komanda savu iesauku pieņēmusi un pat iestrādājuši mazu velniņu komandas uzšuvēs. Rezultatīvākais sarkanais velns ir Paul Pogba.

Liverpool UEFA čempionu līgā ir uzvarējuši veselas piecas reizes. Angļu pilsētas Liverpūles nacionālā krāsa ir sarkana, to komanda sāka izmantot savās formās 1894.gadā. Tā radās iesauka The Reds jeb sarkanie. Rezultatīvākais spēlētājs ir Mohamed Salah.

Bayern Munchen ir populārs vācu futbola klubs, UEFA uzvaras laurus plūcis 5 reizes, 3 no tām pēc kārtas 1974., 1975. un 1976.gadā. Klubu dēvē par FCB (iniciāļi), Die Bayern jeb bavārieši un Die Roten jeb sarkanie. Interesanta iesauka ir FC Hollywood jeb futbola klubs Holivuda – tas dēļ tā, ka 1980. un 1990.gados kluba spēlētāji bieži parādījās dzeltenās preses baumu lapās. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Robert Lewandowski.

Lyon lielākais sasniegums UEFA čempionu līgā ir pusfināls 2010.gadā. Šoreiz par komandas faniem – tos dēvē par Les Gones jeb bērni vai dēli. Šādi gan sauc tikai pašus kvēlākos kluba fanus. Rezultatīvākie spēlētāji ir Maxwel Cornet un Nabil Fekir.

Barcelona čempionu līgā uzvarējuši piecas reizes. Spāņus mēdz dēvēt par Blaugrana jeb zili purpursārtie dēļ to formas kreklu krāsām. Konkrēta krāsu izcelsme gan nav zināma. Rezultatīvākais spēlētājs ir Lionel Messi.